پیغام های خطا در آردوینو و راه حل آنها

4,323

شروع کار با آردوینو به عنوان یک مبتدی و افراد بدون پس زمینه الکترونیک ، میتواند کاملا چالش برانگیز باشد، شما احتمالا با پیغام های خطا در آردوینو روبرو می شوید، بعضی از آنها ممکن است راه حل های ساده ای داشته باشند، اما تا پیدا کردم راه حل مشکل ، وقت زیادی از شما تلف می کنند. بنابراین برای راحت کردن کار شما ، من یک لیست 10 تایی از رایج ترین خطاهای آردوینو رو با راه حل هاشون براتون ایجاد کردم. پس با الکتروپای پیش به سوی حل مشکلات 😉

 

1- Arduino Board not Recognized

این پیام خطا یعنی نرم افزار آردوینو ، برد آردوینو رو نمیشناسه ! یعنی برد Arduino، متصل به کامپیوتر توسط رایانه شناخته نشده است. هنگامی که این اتفاق می افتد، برد آردوینو ما معمولا در لیست پورت های نرم افزار Arduino IDE فهرست نمی شود و گاهی اوقات تحت عنوان  USB2.0 در device manager نمایش داده می شود.

Arduino Error Board not Recognized

راه حل ارور Arduino Board not Recognized :

این خطا زمانی اتفاق میافتد که در برد آردوینو شما از آی سی مبدل USB به سریال  CH340g  به جای FT232RL که معمولا در بردهای اصلی ، اورجینال و استاندارد Arduino استفاده می شود برکار رفته . درایورهای USB برای تراشه های سریال استفاده شده توسط بردهای استاندارد Arduino همواره همراه با فایل Setup IDE Arduino وجود دارد ، بنابراین هنگام نصب  Arduino IDE ، درایورها به طور خودکار بر روی کامپیوتر شما نصب می شوند.

اما برای استفاده از بردهای آردوینو که از تراشه CH340g   استفاده میکنند  باید درایور این تراشه را دانلود و نصب کنید. شما میتونید درایور CH340g رو از لینک زیر دانلود کنید .

دانلود درایور CH340g 

بعد از دانلود و اجرا ، طبق شکل زیر روی Install کلیک کنید تا درایور ساده و راحت نصب شود !

Solution for Arduino Error Board not Recognized

حالا میتونید پورت آردوینوی خودتون رو در نرم افزار آردوینو ببینید و انتخاب کنید

 

2- Board not in Sync

ارور Board not in Sync در محیط Arduino IDE زمانی اتفاق میافتد که شما نمیتوانید کدها رو توی برد آردوینو آپلود کنید و IDE پیغام :

 ” avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00 “

راه حل ارور Board not in Sync

sync: resp = 0x00 یک پاسخ  عمومی که در آردوینو به ” تراشه Atmega کار نمیکند ” ترجمه میشود . هنگامی که این اتفاق می افتد، مجموعه ای از چیزها که می تواند اشتباه باشد وجود دارد. موارد زیر رو برای حل این اررو باید چک کنید و انجام  بدید :

  1. مطمئن شوید که به پین های 0 و 1 چیزی وصل نشده باشه ، حتی یکی از شیلد های آردوینو
  2. از انتخاب درست پورت Com و انتخاب صحیح مدل بردتون از طریق منوی Tools اطمینال حاصل کنید . شکل پایین
  3. دکمه Reset روی برد آردوینو رو دوبار فشار بدین و کدها رو دوباره آپلود کنید .
  4. کابل USB رو از سمت برد یا کامپیوتر جدا و دوباره متصل کنید .
  5. نرم افزار Arduino IDE رو ببندید و دوباره باز کنید .

خطاهای آردوینو

اگر باز هم کار نکرد . برای تشخصیح اینکه مشکل از برد یا PC شما هست ، با یک برد آردوینو دیگه امتحان کنید یا همین بردتون رو با یک کامپیوتر دیگه تست کنید . اگر بردتون با کامپیوتر جدید جواب دارد . Arduino IDE رو پاک و دوباره نصب کنید .

 

ادامه دارد……

منبع : https://circuitdigest.com/article/10-most-common-mistakes-while-using-arduino

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.